Hediyem Kur’an Olsun Projesi’ne ilgi artıyor

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, Hediyem Kur’an olsun Projesi’ne olan ilginin arttığını belirterek bağış sayısının 50 bine yaklaştığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası ile Kur’an-ı Kerim dünyanın her tarafına ulaşacağını vurgulayan Palakoğlu, Kur’an Radyosu, Kur’an matbaası ve Hediyem Kur’an Olsun projesinin yaşam boyu devam edecek projeler olduğunu kaydetti.

“Dünyanın hiçbir ülkesinde Kur’ansız ev kalmasın diye yola çıktık” diyen Palakoğlu, İslam dünyasının dört bir köşesinde Kur’an’a ihtiyaç duyan ve satın alma gücü olmayan kişilere, tercih edilecek bir hat ile basılan Kur’an’ın bağışçılar yoluyla hediye edilmesini amaçladıklarını kaydetti.

Ankara’da 24 saat çalışacak matbaanın Kur’an basacağını söyleyen Palakoğlu, Hayırseverlerimizin katkısıyla basılacak Kur’an-ı Kerimleri, dünyanın dört bir tarafına ulaştıracağız.

Palakoğlu, bazı ülkelerde hafızlık yapmak isteyenlerin tahta parçalarına beyaz taşlarla ayetleri yazdığını vurgulayarak, ” Afrika’da binlerce çocuk var. Hafızlık yapmak istiyorlar. Ancak Kur’an’a ulaşamıyorlar. Tahta levhalar üzerinde hafızlık yapıyorlar. Hediyem Kuran Olsun Projesi kapsamında Kur’an basımını yaparak kardeşlerimize ulaştıracağız. Yeryüzünde Kuran’ı olmayan hiçbir Müslüman kalmasın istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Hediyeniz Kur’an Olsun”

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile Ramazan ayında başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası kapsamında, hayırseverlerden bağış yoluyla temin edilen Kur’an-ı Kerimler, Türkiye’de ve yurt dışında Kur’an-ı Kerim bulunmayan yerlere, ihtiyaç duyan ancak satın alma gücü olmayan kişi ve kurumlara ulaştırılıyor.

Hedef kitlesi, yurt içi ve yurt dışındaki Kur’an ihtiyacı olan kişi ve kurumlar olan proje sayesinde, herkesin rahatlıkla okuyabileceği şekilde basılan Kur’an nüshası, yurt dışında öncelikle Balkanlar ve Orta Asya ülkeleri başta olmak üzere Latin Amerika, Kafkaslar, Güney Asya ve Ortadoğu‘daki ülkelerde bulunan yerel STK’lar ve dini idarelerden gelen talep üzerine gönderiliyor.

Bağış yapmak isteyenler bu hayra katılarak kısa mesaj, banka veya elden bağış yöntemiyle istediği miktarda Kur’anı ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara hediye edebiliyor.

Proje için her türlü bilgi www.hediyemkuranolsun.com web sayfasından alınabilir. Tüm GSM operatörlerinden 4333 nolu SMS numarasına 12 TL, online bağış yöntemleriyle yurt içinde 8 TL, yurt dışında ise kargo bedeliyle birlikte 12 TL tutarında bağış ile “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına katılabilirsiniz.