İmam Hatip öğrencilerinden Hediyem Kur’an Olsun projesine destek

Kadıköy Kız İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Başakşehir Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Hediyem Kur’an Olsun projesi için 15 bin 500 TL bağış yaptı.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) başlattığı Hediyem Kuran Olsun Projesi’ne sivil toplum kuruluşları ve okullar büyük ilgi gösteriyor.

TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, Kaynak Üretim Müdürü Sami Serdar, Hediyem Kuran Olsun Proje Koordinatörü Mikail Çolak ve Projeler Dış Hizmetler Müdürlüğü Görevlisi Derya Aktaş’tan oluşan heyet, İstanbul’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ve okulları ziyaret ederek projeyi anlattı.

Heyet, İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Müdür Mesut Tan ile Eğitim ve  Sosyal Faaliyetler sorumlusu Recep Kabakçı ile görüşerek Hediyem Kuran Olsun Projesi’ni anlattı. Türkiye Gençlik Vakfı’nı (TÜGVA) ziyaret eden heyet, Genel Başkan İsmail Emanet ve Eğitim Koordinatörü Fatih Coşar ile bir araya geldi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Canbey de ziyaret edilerek proje anlatıldı. ÖNDER Genel Merkezi’ne yapılan ziyarette de Genel Sekreter Yunus Tekgöçen ve Yönetim Kurulu Üyesi Demet Tezcan yer aldı. Toplantıda “Kuran platformu” oluşturulması ve İmam Hatip Liseleri’nin de çeşitli vesilelerle projede konusunda bilgilendirilmesi görüşüldü.

Programda Ensar Vakfı ziyaret edilerek Genel Müdür Hüseyin Kader ile Hediyem Kuran Olsun Projesi görüşüldü. Ayrıca Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ziyaret edilerek iş adamlarının projeye destekleri istendi.

Başakşehir Anadolu İHL’den 8 bin TL bağış

Kaynak Üretim Müdürü Sami Serdar ve Hediyem Kuran Olsun Proje Koordinatörü Mikail Çolak, Başakşehir TOKİ Turgut Özal Anadolu İHL Ortaokulunu ziyaret ederek, Hediyem Kur’an Olsun projesine destek için öğrenciler tarafından toplanan 8 bin TL bağışı teslim aldı.

Okul Müdürü Ramazan Ayan’ın teslim ettiği bağış için makbuz verilirken, projeye destek veren Din Kültürü Öğretmeni Şeyma Karalara teşekkür belgesi takdim edildi.

Daha sonra Başakşehir’de bulunan M. Emin Saraç İmam Hatip Lisesi ziyaret edilerek, okulda Siyer Gazetesi’ni çıkaran öğrencilerle görüşüldü. Okul yönetimine Hediyem Kuran Olsun Projesi hakkında bilgi verildi. Bu okulda da Hediyem Kur’an Olsun projesine destek için kampanya başlatıldı.

Kadıköy Kız Anadolu İHL’den 7 bin 500 TL bağış

Kadıköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi se projeye 7 bin 500 TL bağışla katkıda bulundu. Okul Müdürü Osman Erdem’in teslim ettiği bağış sonrası makbuz verilirken projeye destek veren meslek dersleri öğretmeni Celalettin Acuner’e de teşekkür belgesi takdim edildi.

Özel İrfan Okulları Madenler ve Atakent şubelerinde ise Genel Müdürü Kenan Güneş ile görüşülerek proje tanıtıldı, okulda kampanya başlatıldı.