Bornova Koleji öğrencileri bin 944 Kur’an-ı Kerim hediye etti

Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) başlattığı Hediyem Kur’an Olsun Projesi’ne Bornova Koleji öğrencileri okullarında başlattığı kampanya ile destek verdi.

Okul öğrencileri kampanya kapsamında 15 bin 520 TL toplayarak yurt içine  bin 944 adet Kur’an-ı Kerim bağışında bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesine destek veren öğrencileri yaptıkları hayırlı çalışmalar nedeniyle tebrik etti. Bornova kolejinin eğitim hayatına kazandırılmış önemli bir kurum olduğunu ifade eden Bilgin, Türkiye Diyanet Vakfı olarak eğitime katkı sağlayarak hayırlı bir nesil yetiştirmek istediklerini, okul öğrencilerinin yapmış olduğu hayır faaliyetlerinin bunun göstergesi olduğunu söyledi.

Bilgin, Hediyem Kur’an Olsun kampanyası kapsamında yurt içi ve yurt dışında pek çok noktaya Kur’an-ı Kerim ulaştırıldığını söyledi. Mazhar Bilgin, hiçbir dilin Kur’an’ın anlamından mahrum olmaması için farklı dillerde Kur’an-ı Kerim’in tercüme edildiğini, kampanyanın süresiz bir şekilde devam edeceğini ifade etti.Diğer taraftan öğrenciler Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i ziyaret etti.