Diyanet Vakfı’ndan Sincan Cezaevi’nde Kutlu Doğum Programı

Türkiye Diyanet Vakfı ve Ankara İl Müftülüğü, Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde hükümlülere yönelik Kutlu Doğum programı düzenledi.

Sunumunu Cezaevi Vaizi Mehmet Akbaş’ın yaptığı program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Cezaevi İkinci Müdürü Suat Alıç’ın selamlama konuşmasının ardından Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘’Tevhid ve Vahdet’’ temalı sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Bütün peygamberlerin ana gayelerinin tevhid mücadelesi olduğunun altını çizen Ankara İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Çetin, tevhidin gerçekleşmeden vahdetin, birlik ve beraberliğin gerçekleşmeyeceğine vurgu yaptı.

Türkiye Diyanet Vakfı Eğitim ve Kültür Hizmetleri Müdürü Veysi Kaya ise vakfın yurtiçi ve yurt dışında yapmış olduğu faaliyetler konusunda bilgi verdi.

Programda din görevlileri katılımcılara ilahi dinletisi sunarken birlikte birlik ve beraberlik için dualar edildi.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından aynı anda Türkiye genelinde 355 cezaevinde düzenlenen Hz. Peygamberimizin Hayatı ve İslam İnanç İlmihali konulu kitap okuma yarışmasına katılıp Sincan 1 nolu L tipi kapalı ceza infaz kurumunda dereceye giren tutuklu ve hükümlülere de Cezaevi Yönetimi ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hediyeleri takdim edildi.

Ayrıca Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Hediyem Kur’an Olsun Projesi’’ kampanyası kapsamında programa katılan 150 hükümlüye ve cezaevinde çalışan personele Mealli Kur’an-ı Kerim ve gül takdim edildi.