Ordu’da ‘Hediyem Kur’an Olsun’ Projesine destek

Ordu’da yayın yapan Altaş TV İlahi Muhabbet programında Türkiye Diyanet Vakfı Hediyem Kur’an Olsun projesine özel bağış programı yapıldı.

Mustafa Yaşar’ın hazırlayıp sunduğu programda telefonla bağlanan konuklar gönüllerinden gelen miktarlarla projeye destek verdi.Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun açılışını yaptığı ve 60 Kur’an-ı Kerim bağışı yaptığı programda Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da programa telefonla bağlandı. Yılmaz, Ordu’nun plakası olan 52’den esinlenerek 52 bin Kur’an-ı Kerim bağışına ulaşmak için çalışacaklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, Ordu ticaret Odası Başkanı Servet Şahin’in yanı sıra ilçe belediye başkanları ve hayırsever iş adamları da hayırda yarıştı. Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu’nun desteklediği programda bağış sözü alındı. Bağışlar kısa zamanda Türkiye Diyanet Vakfı Hesabı’na yatırılacak.

Hediyem Kur’an Olsun projesi

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasında, hayırseverlerden bağış yoluyla temin edilen Kur’an-ı Kerimler, Türkiye’de ve yurt dışında Kur’an-ı Kerim bulunmayan yerlere, ihtiyaç duyan ancak satın alma gücü olmayan kişi ve kurumlara ulaştırılıyor.

www.hediyemkuranolsun.com web sayfasından her türlü bilginin alındığı projeye bağış yapmak isteyenler kısa mesaj, banka veya elden bağış yapabiliyor. Tüm GSM operatörlerinden 4333 nolu SMS numarasına, online bağış yöntemleriyle yurt içinde ve yurt dışına ise kargo bedeliyle birlikte 12 TL tutarında bağış ile “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına destek verilebiliyor.