Memur-Sen’den Hediyem Kuran Olsun projesine destek

Ülkemizde ve İslam dünyasının dört bir köşesine bağışçılar yoluyla Kur’an-ı Kerim hediye edilmesini amaçlayan “Hediyem Kur’an Olsun” projesine Memur-Sen’den tam destek geldi.  

 Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın faaliyetlerinin konuşulduğu görüşmede Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin Hediyem Kuran Olsun projesi hakkında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a bilgi verdi.

Son zamanlarda yoğun bir Kur’an-ı Kerim talebi aldıklarını, bu çerçevede ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesini başlattıklarını vurgulayan Çetin, projeyle Kur’an-ı Kerim’e ihtiyaç olan her yere Kur’an-ı Kerim’i ulaştırmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Bir adet Kur’an-ı Kerim bağış ücretinin 12 TL olarak belirlendiğini söyleyen Çetin, şu ana kadar 380 bin Kur’an hediye edildiğini, bu rakamın artmasını beklediklerini söyledi.

 “Çok değerli ve önemli bir proje”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesini desteklediklerini açıkladı.

Projenin çok önemli bir ihtiyacı gidereceğine inandıklarının altını çizen Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, “Memur-Sen olarak ulusal ve uluslararası olmak üzere birçok yardım organizasyonun paydaşı olduk. İhtiyaç olan her noktaya, bir şekilde ulaşmaya ve yardım götürmeye çalıştık. Kazakistanlı çocuklara 10 bin adet Elif-Ba ulaştırdık. Dolayısıyla ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesini de çok değerli ve önemli görüyoruz. Bu proje için desteklerimizi esirgemeyerek elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

“Hediyem Kur’an Olsun” projesi ile herkesin rahatlıkla okuyabileceği Osmani hattı ile basılan mealli Kur’an-ı Kerim nüshası, Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ve Afrika başta olmak üzere Latin Amerika, Kafkaslar, Güney Asya ve Ortadoğu’daki ülkelere gelen talepler üzerine ulaştırılıyor. Yurt içinde ise İmam Hatip Liseleri, ilahiyat fakülteleri, öğrenci yurtları, hastaneler, cezaevleri, il ve ilçe kütüphanelerinin talepleri doğrultusunda mealli Kur’an-ı Kerimler gönderiliyor.