TDV’den Mardin ve Şanlıurfa’daki Suriyelilere Hediye Kur’an-ı Kerim

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Hediyem Kuran Olsun projesi kapsamında Mardin ve Urfa’da yaşayan Suriyeli sığınmacılara Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı ekipleri Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde yaşayan 5 bin 500 Suriyeli aileye Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık dağıtım esnasında yaptığı açıklamada Hediyem Kur’an Olsun kampanyası kapsamında 500 bin’i aşkın Kur’an-ı Kerim bağışlandığını, bu Hediye Kur’an-ı Kerim’lerin 100 binini Suriyeli ailelere hediye etmeyi hedefledikerini bu kapsamda Şanlıurfa’da yaşayan 5 bin 500 Suriye’li aileye ulaştıklarını söyledi.

Mardin’de 5 bin Hediye Kur’an

Kampanya kapsamında TDV ekipleri Mardin’in Midyat ilçesinde de 5 bin Suriye’li aileye Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun yaptığı açıklamada , kentte Suriyeli sığınmacılar için düzenlenen projeler çerçevesinde bir iyilik seferberliği başlatıldığını, bunun ilk durağının Midyat olduğunu söyledi.

Yurt içi veya yurt dışında, Kur’an-ı Kerim ile tanışmayan kimse kalmayıncaya kadar bu kampanyanın devam edeceğini ifade eden Coşkun, ” Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına GSM operatörlerinden Kuran yazıp 4333’e mesaj gönderilerek bağış yapılabileceğini bildirdi.