Avcılar ve Hassa’dan dünya Müslümanlarına hediye Kur’an-ı Kerim

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesine İstanbul Avcılar ve Hatay Hassa ilçelerinden büyük destek geldi.

Ramazan ayı öncesinde Avcılar İlçe Müftülüğü tarafından ilçe genelinde başlatılan kampanya kapsamında 10 bin Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Cami ve kuran kurslarında devam eden kampanya ile Hediyem Kur’an Olsun projesi de anlatıldı.

Kur’an-ı Kerim ayı olan Ramazan boyunca devam eden kampanyaya Avcılar halkının desteklerini esirgemediğini ifade eden Avcılar İlçe Müftüsü Bekir Derin başlatılan kampanya ile birlikte dünya genelinde Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayan müslümanların bu ihtiyaçlarını  karşılamayı hedeflediklerini söyledi.

Derin, “Şu ana kadar kampanya kapsamında 10 bin Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Kampanya kapsamında Avcılar halkının büyük desteğini görmüş olduk. Kampanyaya destek veren her bir Avcılar’lı kardeşlerimize hem Müftülüğümüz ve bu kampanyada yoğun görev alan personelimiz adına hem de dört gözle bu Kur’an-ı Kerimleri bekleyen 10.000 müslüman adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Rabbim hayırlarını kabul eylesin” dedi.

Hassa’dan 3 bin 574 Hediye Kur’an-ı Kerim

Hatay Hassa Müftü Vekili Mehmet Sain Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Hassa’da toplanan yardımlarla 3 bin 574 Kur’an-ı Kerim hediye edildiğini söyledi.

Müftü Vekili Sain, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın geçen yıl “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasını başlattığını hatırlatarak, Kampanyanın yurt genelinde büyük ilgi gördüğünü Hassa genelinde ise çok güzel işler yapıldığını söyledi.

 Sain, amaçlarının Kur’an’a ulaşamayan insanları Kur’an-ı Kerim ile buluşturmak olduğunu ifade etti.