TDV’ye 43 bin Kur’an-ı Kerim bağışı yapıldı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Hediyem Kuran Olsun Projesi kapsamında Altındağ Gicik Huzurevi sakinlerine Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Programda konuşan TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, “Hediyem Kuran Olsun” Projesi fikrinin okumaktan çıktığını belirterek, okumanın yaşı ve mevsiminin olmadığını kaydetti.

Dünyada çok ciddi bir Kur’an-ı Kerim ihtiyacı olduğunu söyleyen Çetin, Afrika’da, Türk Cumhuriyetlerinde,  Balkanlarda, Orta Asya’da, Latin Amerika’da Kur’an-ı Kerim okumak isteyip de onu hiç görmeyen Müslümanların olduğunu kaydetti.

Çetin, şöyle konuştu:

“Dünyada İnandığı dinin kitabıyla henüz tanışmaya müşerref olmamış Müslüman kardeşlerimiz var. Kur’an-ı Kerimlerimizi sadece Türkiye’de değil, dünyanın ihtiyacı olan bütün bölgelerine göndereceğiz. Bugüne kadar vakfımıza 43 bin adet Kur’an-ı Kerim bağışında bulunuldu. Biz de bu bağışları Türkiye’de ve farklı coğrafyalarda insanlara ulaştıracağız. Kardeş coğrafyalarımıza bağış yapılan Kur’an-ı Kerimlerimiz ulaşmış olacak. İnşallah hep beraber Kur’an-ı Kerimlerimizi tekrar tekrar okuyacağız.” dedi.

Altındağ Müftüsü Enver Türkmen ise TDV’nin güzel bir projeyi hayata geçirdiğini vurgulayarak, “Kur’an-ı Kerim Allah’ın kelamıdır. Yaratıcının yaratılana hediyesidir. Allah’ın kitabından bir harf öğrenmek, Allah katında dünyadan ve dünyanın içindekilerden daha değerlidir.” dedi.

Altındağ Gicik Huzurevi Müdürü Hüsnü Kaymaz ise “Hediyem Kuran Olsun” Projesi kapsamında huzurevlerinde Kur’an-ı Kerim hediye eden TDV’ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından huzurevi sakinlerine Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Gözyaşları içinde Kur’an-ı Kerim’i hediye edilen huzurevi sakinleri duygulu anlar yaşadı.