Türkiye Diyanet Vakfı Gazze’de Kur’an hediye etti

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan Hediyem Kur’an Olsun projesi kapsamında Gazze’de Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
İsrail saldırılarında yıkılan 9 caminin temelinin atılması dolayısıyla Gazze’de bulunan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’in olduğu heyet, Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniye ile bir araya geldi.

Hamaslı yetkililerin katıldığı Heniye’nin bürosunda gerçekleşen görüşmede, “Türkiye’nin Filistin halkını destekleme yolları ve Gazze’nin yaşadığı bazı problem ve krizlerin çözümü” gündeme geldi.

Heniye, Türkiye’nin Filistin halkını insani ve siyasi düzeyde desteklemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz başkanlığındaki heyet, Gazze’deki Dini İşleri ve Vakıflar Bakanlığı’nın düzenlediği hadis yarışması ödül törenine katıldı.

Törende konuşan  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yılmaz, “Bugün aranızda bulunmaktan gurur  ve mutluluk duyuyorum. Kur’an ve hadis hafızlarının yetişmesi için yıkılan camilerinizi imar etmeye geldik” dedi.

Gençlerin Hadisleri ezberlemesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Yılmaz, “Hem Kuran’ı hem hadisleri ezberlemek birinci basamaktır. Ondan sonra onları anlamak ve yaşanmaktır. En sonunda da bütün insanlığa bu güzellikleri duyurmaktır vakfemiz. Burada bu potansiyeli gördüm çok memnun oldum” dedi.
Yılmaz, Gazzeli Müslümanlara Türkiye’den Türk halkından ve Diyanet  İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in selamlarını iletti.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Ramazan ayında başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesi kapsamında gelen bağışlarla temin edilen Kur’an-ı Kerimler, Gazzeli kardeşlerimize hediye edildi.