Okul açılışında hediyeleri Kur’an oldu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Hediyem Kur’an Olsun projesi kapsamında, Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi’nin açılışında Kur’an-ı Kerim dağıttı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bu Ramazan ayında, “Dünyada elinde ve evinde Kur’an-ı Kerim olmayan hiçbir Müslüman kalmasın” hedefiyle başlatılan Hediyem Kur’an Olsun projesi sürüyor.

Hayırsever milletimizin büyük ilgi gösterdiği kampanyada, bağışlar yoluyla temin edilen Kur’an-ı Kerimlerin ülkemizde ve dünyanın dört bir tarafında ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara ulaştırılması da devam ediyor.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yaptırılan Mehmet  Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi düzenlenen törenle hizmete açılırken; Türkiye Diyanet Vakfı tarafından okulun açılış merasiminde bütün öğrencilere, Hediyem Kuran Olsun projesi kapsamında Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Projeler ve Dış Hizmetler Müdürü Murat Uyar, açılışta yaptığı konuşmada, okul açılışının hayırlara vesile olmasını dileyerek, “İnşallah buradan mezun olan bütün kardeşlerimiz yarınlara ufuk açacak insanlar olsun” dedi.

Açılışın anısına Türkiye Diyanet Vakfı olarak öğrencilerle beraber olmayı amaçladıklarını ifade eden Uyar, “Vakfımızın Hediyem Kur’an Olsun başlıklı bir proje çalışması var. Bu kapsamda biz de sizlere Kur’an-ı Kerim hediye edeceğiz. Bu proje kapsamında başta ülkemiz olmak üzere, Balkanlar, Kafkasya, Türk Cumhuriyetleri ve akraba topluluklarda, dünyanın farklı bölgelerinde talep edenlere Kur’an-ı Kerim ulaştırıyoruz. Açılışı yapılan okulun sizlere, milletimize, ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz” diye konuştu.

Gölbaşı İlçe Müftüsü Adem Karakelebek de “Okulunuz hayırlı olsun. Sizler yarınların müezzinleri, imamları, vaizleri, müftüleri ve devletin her kademesinde görev yapacak olan geleceğimizsiniz. Rabbim hepinize başarılar ihsan etsin” dedi.

İlçe milli eğitim müdürü Hayrettin Balcı ise konuşmasında, ismin önemli olduğunu, bu yüzden okulun adını Mehmet Akif Ersoy koyduklarını belirtti. Balcı, “Bu okullardan mezun olacak öğrencilerin inşallah Asım’ın Nesli diye tabir edilen, Akif’in işaret ettiği o nesil olacağınıza yürekten inanıyorum. Fiziki imkanlar, binalar da oldukça önemli. Ama bu okulu süsleyecek olan, burayı okul yapacak olan öğretmenler ve sizlersiniz” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Ali Küçükkösen de okulun açılışı için emek veren bütün hayırseverlere, sivil toplum kuruluşlarına ve açılış programında Kur’an-ı Kerim hediye eden Türkiye Diyanet Vakfı’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Hediyem Kur’an Olsun kampanyası kapsamında bağışlanan Kur’an-ı Kerimler, öğrencilere dağıtıldı. Daha sonra Gölbaşı Mehmet  Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi, dualarla hizmete açıldı.

 

Sizin de “Hediyeniz Kur’an Olsun”

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile Ramazan ayında başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası kapsamında, hayırseverlerden bağış yoluyla temin edilen Kur’an-ı Kerimler, Türkiye’de ve yurt dışında Kur’an-ı Kerim bulunmayan yerlere, ihtiyaç duyan ancak satın alma gücü olmayan kişi ve kurumlara ulaştırılıyor.

Hedef kitlesi, yurt içi ve yurt dışındaki Kur’an ihtiyacı olan kişi ve kurumlar olan proje sayesinde, herkesin rahatlıkla okuyabileceği şekilde basılan Kur’an nüshası, yurt dışında öncelikle Balkanlar ve Orta Asya ülkeleri başta olmak üzere Latin Amerika, Kafkaslar, Güney Asya ve Ortadoğu‘daki ülkelerde bulunan yerel STK’lar ve dini idarelerden gelen talep üzerine gönderiliyor.

Bağış yapmak isteyenler bu hayra katılarak kısa mesaj, banka, online veya elden bağış yöntemiyle istediği miktarda Kur’an-ı Kerimi ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara hediye edebiliyor.

Proje için her türlü bilgi www.hediyemkuranolsun.com web sayfasından alınabilir. Tüm GSM operatörlerinden 4333 nolu SMS numarasına 12 TL, online bağış yöntemleriyle yurt içinde 8 TL, yurt dışında ise kargo bedeliyle birlikte 12 TL tutarında bağış ile “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına katılabilirsiniz.