Kur’an gönüllüsü gençlerden Hediyem Kur’an Olsun Projesi’ne 10 bin TL bağış

Eğitim, kültür, sosyal ve ilmi faaliyetlerle öne çıkan Rehber Gençlik Federasyonu, Hediyem Kur’an Olsun Projesi’ne 10 bin 200 TL bağışta bulundu.

Rehber Gençlik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Tayyip Apaydın, 6 derneğin çatısı olarak yeni kurulmuş bir federasyon olduklarını söyledi.

Gençliğe ve topluma yararlı faaliyetlerde yer almak istediklerini vurgulayan Apaydın, Hediyem Kur’an Olsun Projesi’ne destek olmak için kampanya başlattıklarını söyledi.

Apaydın, “Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez hocamızın dünyanın farklı coğrafyalarında Kur’an ihtiyacına yönelik anlattıklarını okuduk. Rehber gençler olarak Hediyem Kuran Olsun kampanyasına destek olmak istedik. Özellikle Muradiye okullarında okuyan gençlerden kampanyaya ciddi destek verildi. Kur’an ihtiyacını dert edinen Diyanet İşleri Başkanımıza böyle bir kampanyayı başlattığı için teşekkür ederiz. Projeye destek veren bütün gençlerimize teşekkür ederim” dedi.

Hediyem Kur’an Olsun Projesi Koordinatörü Mikail Çolak ise gençlerin kendi aralarında para toplayarak kampanyaya verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Çolak, Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile Ramazan ayında başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasında, hayırseverlerden bağış yoluyla temin edilen Kur’an-ı Kerimlerin, Türkiye’de ve yurt dışında Kur’an-ı Kerim bulunmayan yerlere, ihtiyaç duyan ancak satın alma gücü olmayan kişi ve kurumlara ulaştırıldığını söyledi.

Bağış yapmak isteyenlerin bu hayra katılarak kısa mesaj, banka veya elden bağış yöntemiyle istediği miktarda Kur’anı ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara hediye edebildiğini vurgulayan Çolak, “Proje için her türlü bilgi www.hediyemkuranolsun.com web sayfasından alınabilir. Tüm GSM operatörlerinden 4333 nolu SMS numarasına 12 TL, online bağış yöntemleriyle yurt içinde 8 TL, yurt dışında ise kargo bedeliyle birlikte 12 TL tutarında bağış ile “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına destek verilebilir” dedi.