İyilik Dergisi’nin yeni sayısı çıktı: Hediyem Kur’an Olsun

Türkiye Diyanet Vakfı İyilik Dergisi yeni sayısı ‘Hediyem Kur’an Olsun Projesi’ gündemiyle okuyucuyla buluştu.
Türkiye Diyanet Vakfı, bütün çalışmalarını iyiliği merkeze alan bir anlayışla sürdürürken, geride bıraktığı 2015 yılında, ülkemizde ve dünyanın dört bir tarafında, eğitimden hayri hizmetlere, cami inşaatlarından dini hizmetleri destekleme faaliyetlerine kadar geniş bir alanda çalışmalar yaptı.

Türkiye Diyanet Vakfı, eğitim ve kültür faaliyetleri ile milletler arasında gönül köprüleri kurarken, ramazan ve kurban programlarıyla kardeşliğin gereğini yerine getirdi. Yıllardır bekleyen cami projelerini bir bir hayata geçirdiği bu dönemde, bir taraftan inşaatı tamamlanan camilerimizi ibadete açarken, diğer taraftan yeni camilerin temelini attı.

TDV “İyilik Dergisi”nin bu sayısında, Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte Ramazan ayında başlattığı “Hediyem Kur’an Olsun” projesini gündem olarak belirledi. Yüce Kitabımızla ilgili makalelere yer verilen bu sayıda, böyle bir kampanyanın neden başlatıldığı, kampanyanın detayları, bağışlar ve yapılan dağıtımlar bulunabilecek. Hayata geçirdiği cami projeleri de yine bu sayıda geniş yer tutuyor.

2015 Vekâletle Kurban Programının değerlendirmesi ve program hakkında gönüllülerin hikayeleri yer alırken, 29 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Kafi Dönmez ile röportaj, 742. vuslat yıldönümü vesilesiyle iyilik ve hoşgörü abidesi Hz. Mevlâna hakkındaki makaleler ve geleceğimizin teminatı gençliğe yönelik yazılar okuyabilecek. Yeni sayıda, son üç ayda gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili haberler de okuyucularla paylaşıldı.

Dergiyi Okumak İçin tıklayınız